Filtreler

İnsan Kaynakları

Açık Pozisyonlar: İnsan Kaynakları Sorumlusu, Sinyal İşleme Yazılım Mühendisi, Full Stack Yazılım Mühendisi, Teknik Servis Sorumlusu, Teknik Servis Teknisyeni, Yapay Zeka Mühendisi, Depo ve Lojistik Sorumlusu, Üretim ve Planlama Mühendisi


Mutlu çalışanlarımızla, bağlılığın yüksek olduğu ve çalışanların potansiyellerini gerçekleştirmeleri için gerekli gelişim ortamının sağlandığı bir aile ortamı yaratmayı amaçlıyoruz. Sürekli gelişen, güvenli, sağlıklı, etik değerlerin yaşatıldığı, insani değerlerin önem taşıdığı bir iş ortamı sağlamak hedefimizdir.

Doğru pozisyona, doğru insan yaklaşımını hassasiyetle uyguluyoruz. SAMM Teknoloji çalışanları; misyon, vizyon ve kurum kültürüne uygun, yeniliklere açık, pozitif, pozisyonlarına uygun yetkinliklere sahip kişilerden oluşur. Eğer sizde SAMM Teknoloji ailesinin bir parçası olmak istiyorsanız iş başvuru formunu doldurarak özgeçmişinizi yönlendirebilirsiniz.

İnsan Kaynakları Yaklaşımımız

Mutlu çalışanlarımızla, bağlılığın yüksek olduğu ve çalışanların potansiyellerini gerçekleştirmeleri için gerekli gelişim ortamının sağlandığı bir aile ortamı yaratmayı amaçlıyoruz.

Sürekli gelişen, güvenli, sağlıklı, etik değerlerin yaşatıldığı, insani değerlerin önem taşıdığı bir iş ortamı sağlamak hedefimizdir.

İşe Alım

Doğru pozisyona, doğru insan yaklaşımını hassasiyetle uyguluyoruz.

SAMM Teknoloji çalışanları; misyon, vizyon ve kurum kültürüne uygun, yeniliklere açık, pozitif, pozisyonlarına uygun yetkinliklere sahip kişilerden oluşur.

Eğer sizde SAMM Teknoloji ailesinin bir parçası olmak istiyorsanız iş başvuru formunu doldurarak özgeçmişinizi yönlendirebilirsiniz.

Ücretlendirme


Şirketimizde ücretlendirme sisteminde yapılan iş değerlemeleri önemli yer tutmaktadır. İş ailesi bazında yapılan ücretlendirme sisteminde adil ücret sistemi ile dengeyi korumak hedeftir.

Kariyer Yönetimi

SAMM Teknoloji sürekli gelişen yapısı ve büyüyen organizasyon şemasıyla çalışanlarına birçok alanda farklı kariyer fırsatları sunmaktadır.

Çalışanlarımızın kariyer basamaklarını çıkmaları için; inisiyatif almalarını ve şirket içerisinde daha aktif rollerde yer almalarını destekliyoruz. Bu doğrultuda bünyemizde yetişen ve kendi içimizden çıkan yöneticilerimizle sürekli büyüyen bir firma olmayı hedefliyoruz. Performans yönetimi ve kriterleriyle birlikte çalışanlarımıza adil bir terfi sistemi sunuyoruz.

Performans Sistemi

Misyon ve vizyona ulaşabilmek için firma stratejisi doğrultusunda, hedeflerin gerçekleştirilmesi ve yetkinliklerin değerlendirilmesi olarak iki alandan oluşur.

Performans Sistemi çalışanlarımızın iş sonuçlarının, yetkinliklerinin ve şirket başarısına olan katkılarının değerlendirilmesini sağlamaktadır.

Uygulama sonuçları, İnsan Kaynakları Planlaması, Ücret Yönetimi, Ödüllendirme ve Eğitim Yönetimi süreçlerini beslemektedir.

Merak Edilen Sorular

SAMM Teknolojide çalışma koşulları nasıl?

Çalışma koşullarımız, ilgili yönetmelikler, iş kanunu ve mevzuatlar doğrultusunda hazırlanmıştır ve çalışanlarımızın çalışma gün ve saatleri yaptıkları iş ve bulundukları lokasyona göre farklılık gösterebilir.

*Çalışma süremiz haftada 5 gündür.

Merkez ofisimizde çalışma saatleri 08:30-18:30

SAMM Teknoloji çalışanlarına Eğitim konusunda nasıl bir imkan sağlıyor?

Şirket hedef ve stratejilerine ulaşılması ve organizasyonun çağdaş ve yeni yöntemlerle sürdürülebilmesi için değişim yönetimine destek olacak öğrenmek ve gelişmek isteyen tüm çalışanlarımızın yanında oluyoruz.

Firmanızda staj programı hakkında bilgi alabilir miyim?

Stajyer alımlarımızı hr@samm.com mail adresine gelen başvurular üzerinden yapıyoruz.

Özgeçmişinizde çalışmak istediğiniz bölümü belirttiğiniz bir ön yazı eklerseniz, muhakkak değerlendiriyoruz ve sizinle ilgili daha fazla bilgi sahibi olabiliyoruz.

Staj yaptığınız süre boyunca teknik ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak bizim için önemli bir husus.

Stajınız süresince beklentimiz ise, şirketimizin ihtiyaçları doğrultusunda yönlendirildiğiniz departmanın süreçleri ile ilgili verilen hedefleri layıkıyla yerine getirmeniz.

Süreç, karşılıklı olarak olumlu tamamlanırsa; stajyerimizden bizimle kısmi süreli olarak çalışmasını isteyebilir yahut kariyer yolculuğuna SAMM’da devam etmesini talep edebiliriz.

SAMM Teknolojide izin prosedürü nasıl?

Çalışanlarımıza

 • 1 yıldan 5 yıla kadar olanlara 14 gün
 • 5 yıldan fazla 15 yıldan olanlara 20 gün
 • 15 yıl ve daha fazla olanlara 26 gün yıllık izin verilir.

Bununla birlikte iş kanununa uygun olarak tüm ulusal bayramlarda ve resmi tatillerde çalışanlarımız izin kullanırlar.

Burs veriyor musunuz?

Eğitimi her zaman destekleyen bir firma olarak, ihtiyacı olan çalışanlarımızın üniversite okuyan çocuklarına burs vermekten ve burslarının devamlılığı için gerekli koşulları sağlayan öğrencilerimizin her eğitim öğretim döneminde başarılarına katkı sağlamaktan mutluluk duyuyoruz.

Açık Pozisyonlar

Yazılım Mühendisi

Genel Özellikler

 • Öğrenme ve kendini geliştirme istekliliği
 • İyi düzeyde İngilizce yazılı ve sözlü anlatıma sahip,
 • Alanına meraklı ve kendini daha da geliştirmek isteyen,
 • Çalışma arkadaşları ile uyumlu ve takım ruhuna uygun takım arkadaşları arıyoruz.
 • Analiz etme ve belgeleme yeteneği
 • Literatür takip edebilecek düzeyde İngilizce dil bilgisine sahip,
 • Diğer ekip üyeleri ile uyumlu olarak projelerin analiz ve değerlendirme süreçlerine katkıda bulunmak

Görev ve Sorumlulukları

 • Web uygulamalarında ön uç geliştirme
 • Web uygulamalarının arka ucunun geliştirilmesi
 • Projelerin ilerlemesini takip edecek. Takımın bir parçası olacak.
 • Kodların sürümlerini takip edecek
 • Yazdığı bileşenler veya modüller için Birim Testleri yapacaktır.
 • İlgili dokümantasyonun hazırlanmasına katkıda bulunmak
 • Sistem analizi ve mimari tasarım yapmak, belirlenen yeni ihtiyaçlar doğrultusunda konseptler geliştirmek,

İş Gereksinimleri

 • Üniversitelerin Yazılım, Bilgisayar, Elektrik-Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği ve ilgili bölümlerinden mezun,
 • Ön uç diller ve kitaplıklar bilgisi (örn. HTML/CSS, JavaScript, jQuery)
 • Arka uç dilleri (örn. C#, Java, Python) ve JavaScript çerçeveleri (örn. Angular, Node.js, React) bilgisi
 • REST, TypeScript, rxJS, Leaflet, Web Service, Socket gibi web teknolojileri/kavramları hakkında bilgi
 • XML, JSON gibi veri serileştirme formatları hakkında bilgi sahibi,
 • Veritabanları (örn. MySQL, MongoDB), web sunucuları (örn. Apache) ile aşinalık
 • Tercihen Docker, Kubernetes ve Devops deneyimi olan
 • Tasarım becerilerine sahip, çalışmalarını portfolyo sunabilen,
 • Gelecekte tekrar kullanılabilecek temiz kod yazabilme
 • Office uygulamalarını iyi kullanmayı bilen,
 • Literatür takip edebilecek düzeyde İngilizce dil bilgisine sahip,

Özgeçmişinizi Yükleyiniz

KVKK Aydınlatma

KİŞİSEL VERİLEN İŞLENMESİ VE KORUNMASI HAKKINDA AYDINLATMA METNİ

SAMM, web sitesini ziyaret eden sizlerin, paylaşmış olduğu bilgilerin gizliliğini sağlamayı ilke olarak kabul etmiştir. Bu nedenle işbu “Gizlilik İlkeleri” sizlerin hangi bilgilerinin, hangi yollarla ve hukuka uygun hangi amaç çerçevesinde SAMM tarafından işlendiğini, bu bilgilerin hukuka uygun olarak ve vermiş olduğunuz izin kapsamında hangi üçüncü kişiler ile paylaşıldığını ve SAMM tarafından ne şekilde korunduğunu açıklayarak sizi bilgilendirmek amacı ile oluşturulmuştur. İlaveten ödemelerinizin güvenliğini ve elektronik ticari ileti alma tercihlerinizi nasıl değiştirebileceğinizi açıklamaktadır. SAMM tarafından sunulan hizmet kısaca “Hizmet” olarak anılacaktır.

VERİ SORUMLUSU ve TEMSİLCİSİ

SAMM Teknoloji İletişim San ve Tic Aş

Gebze Ticaret Odası 22448

Adres: Gebze Organize Sanayi Bölgesi (GOSB) İhsandede Cd. 800. Sok No: 802, 41400 Gebze-Kocaeli, Türkiye

Mail: info@samm.com

Çağrı Merkezi: 444 17 26

KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENME AMACI

Kişisel verileriniz tarafımızca, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na ve bağlı mevzuat hükümleri uyarınca taşımış olduğumuz “Veri Sorumlusu” sıfatıyla aşağıda çizilmiş olan çerçevede işlenmektedir. 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca, kişisel verileriniz, “Gebze Organize Sanayi Bölgesi (GOSB) İhsandede Cd. 800. Sok No: 802, 41400 Gebze-Kocaeli, Türkiye” adresinde mukim SAMM Teknoloji İletişim San ve Tic Aş olarak “Veri Sorumlusu” sıfatıyla ve aşağıda açıklandığı amaç ve çerçevede ve mevzuata olarak gizliliğini ve güvenliğini sağlamaya azami hassasiyet ile işlenebilecektir.

GİZLİLİK İLKESİNİN KAPSAMI

Sunulan hizmetin bir parçası olarak SAMM, hizmet alan sizlere ilişkin kişisel bilgileri işbu “Gizlilik İlkeleri” kapsamında elde edebilir ve aktarabilir. Bu tür bilgi aktarımları, üçüncü kişiler tarafından belirlenen şartlara ve üçüncü kişiler ile mevcut sözleşmelere ve yürürlükteki mevcut yasal mevzuata uygun olarak yapılır. Bu “Gizlilik İlkeleri”, bilgi aktarımı yapılan üçüncü kişilerin gizlilik uygulamalarını yansıtmamaktadır ve onların gizlilik politikalarından veya uygulamalardan SAMM sorumlu değildir. İşbu “Gizlilik İlkeleri” SAMM’ın kendi kontrolü dışındaki uygulamalar, üçüncü taraflara ait web siteleri ve platformlar tarafından toplanılan bilgiler, üçüncü taraflarca SAMM web sitesindeki bağlantılar üzerinden toplanan bilgiler veya SAMM’ın sponsor olduğu ve/veya katıldığı üçüncü taraf web siteleri üzerindeki başlıklar, kampanyalar ve diğer reklam veya tanıtımları kapsamamaktadır. Üçüncü tarafların kendi web siteleri yoluyla topladığı, sakladığı ve kullandığı kişisel verilere yönelik yapılan işlemlerden SAMM sorumlu değildir.

HANGİ KİŞİSEL VERİLERİNİZİN İŞLENDİĞİ

SAMM tarafından, Web Sitesi’nde verilen Hizmetler kapsamında bazı kişisel bilgileriniz toplanmaktadır. Bu kişisel bilgiler şunları içerebilir: ad-soyad, iletişim bilgileriniz, siparişinizle doğrudan ilgili gerekli bilgiler, siteden faydalanmanız ve Ürün veya hizmet satın almanızla ilgili bilgiler, uyruğunuz,  pasaport veya T.C. Kimlik numaranız, ödeme bilgileriniz, pazarlama ve iletişim tercihlerinize ilişkin kayıtlar, Web Site’mizi ziyaret ettiğinizde IP adresiniz, sitemizde görüntülediğiniz sayfalar, sitemizi mobil cihazınız ile ziyaret etmeniz halinde mobil cihazınızı tanıtan veriler, özellikler ile coğrafi bilgileri ve bize vermeyi açıkça ve yazılı olarak tercih ettiğiniz ve onayladığınız veya üçüncü kişilerden bu açık onayınız ile elde edebileceğimiz diğer her tür bilgiye tarafımızdan erişilebilir ve bu bilgiler kaydedilebilir. 

KİŞİSEL VERİLERİNİZ HANGİ AMAÇLA İŞLENDİĞİ

Kişisel verileriniz öncelikle, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu ve 213 sayılı Vergi Usul Kanunu başta olmak üzere mevzuat hükümlerinin tarafımıza yüklemiş olduğu mükellefiyetlerin yerine getirilebilmesi amacıyla işlenmektedir.

Kişisel bilgileriniz, SAMM’dan talep ettiğiniz hizmetin tarafınıza en iyi şekilde sağlanması, bir sonraki ziyaretinizde profil kaydınızın hazır bulunması vb. amaçlarla işlenmektedir. Kişisel bilgileriniz, ayrıca, SAMM’ın hizmetlerini geliştirmek, size yüksek seviyede hizmet sunmak, sitemizin, ürünlerimizin ve hizmetlerimizin ilginizi çekmesini sağlamak, kalitesini arttırmak, gerektiği durumlarda ödemelerinizi gerçekleştirmek, bilgilerinizi güncellemek ve hesabınızı yönetmek ve sürdürmek  ve üçüncü kişilerin hizmet sağlayıcı olarak teknik, lojistik ve benzeri diğer işlevlerini bizim adımıza yerine getirmelerini sağlamak gibi amaçlarla da işlenebilmektedir.  Demografik bilgiler ise, sitemizin, kullanıcılarımızın ilgi alanlarına göre yönlendirilmesi ve segmente edilmesi için kullanılmaktadır.

Ayrıca kişisel bilgiler, tarafınızdan da onaylanmış olmak ve her zaman onayın geri çekilmesi imkanı da sağlanmış olmak koşuluyla, size bültenler, tanıtım, reklam veya teklifler göndermek, kampanyalar ve özel fırsatlar ile ilgili bilgilendirmek ve diğer pazarlama iletişimleri için de kullanılabilir.

KİŞİSEL VERİLERİN KİMLERE, HANGİ AMAÇLA AKTARILACAĞI

Kişisel verileriniz, tarafınıza sunulan hizmetlerin tam ve kusursuz olmasını temin edebilmek amacıyla ve yalnızca hizmetin niteliğiyle uygun düştüğü ölçüde iş ve çözüm ortaklarımız, bankalar ile teknik, lojistik ve benzeri diğer işlemleri bizim adımıza gerçekleştiren üçüncü kişilerle paylaşılabilmektedir. Bu üçüncü kişiler ilgili hizmetlerin tam ve kusursuz temin edilebilmesi için ilgili bilgilere ulaşması zorunlu olan kişilerden ibarettir.

SAMM’ın hukuki yükümlülüklerini yerine getirebilmesi için zorunlu olması, kanunlarda açıkça öngörülmüş olması yahut yasalara uygun olarak verilmiş olan bir adli/idari emir bulunması gibi hallerde de kişisel verileriniz -yalnızca ilgili kişi ya da kurumla sınırlı olmak üzere- aktarılabilecektir.

Kişisel verileriniz, SAMM’ın haklarını ve/veya sizin haklarınızı korumak ve hukuki mükellefiyetleri yerine getirmek amaçlarıyla ve yalnızca bu amaçların ifası için veri aktarımının zorunlu olması halinde; depolama, arşivleme, bilişim teknolojileri desteği, güvenlik, çağrı merkezi gibi alanlarda destek aldığımız üçüncü kişilere; işbirliği yapılan ve/veya hizmet alınan iş ortaklarına, bankalara, finans kuruluşlarına; hukuk, vergi ve benzeri alanlarda destek alınan avukatlık ofislerine, danışmanlık firmalarına ve belirlenen amaçlarla aktarımın gerekli olduğu diğer ilişkili taraflar ile yetkili kurum ve kuruluşlara aktarılabilir.

Kişisel verilerin bir kısmı, reklamların hedef kitleye uyarlanabilmesini sağlamak amacıyla, yalnızca diğer kullanıcılara ait bilgilerle birlikte toplu olarak anonimleştirilmiş bir şekilde reklam verenlerle paylaşılabilir. Anonimleştirilmiş veriler siz ziyaretçilerimiz/müşterilerimizle eşleştirilemeyecek bilgiler olup, kimlik bilgilerinizi içermez ya da kimliğinizi belirlenebilir kılmaz. Anonimleştirilmiş verilerde gizliliğiniz güvence altındadır.

KİŞİSEL VERİLERİN TOPLANMASI YÖNTEMİ VE HUKUKİ SEBEBİ

Kişisel verileriniz, müşteri görüşmeleri, doğrudan satış ekiplerine yapılan yazılı/dijital başvurular, web sitemiz, tüm mobil uygulamalarımız, çağrı merkezimiz, aracılık / acentelik sıfatı ile faaliyetlerini yürüttüğümüz şirketler, sosyal medya, SMS kanalları, vesair sözlü, yazılı veya elektronik ortamda, otomatik ya da otomatik olmayan yöntemlerle ve Şirketimizin sizler ile iletişime geçtiği veya ileride iletişime geçebileceği sair kanallar vasıtasıyla temin edilerek ticari faaliyetlerimizi yürütmek, müşterilerimizle aramızdaki sözleşmesel ve kanuni yükümlülüklerimizi yerine getirmek amaçlarıyla elde edilmekte ve elde edilen kişisel veriler ilgili mevzuat uyarınca yasal süreler içerisinde saklanmaktadır.

VERİ SAHİBİ OLARAK HAKLARINIZ

Kişisel veri sahipleri olarak, haklarınıza ilişkin istemlerinizi, yazılı olarak SAMM’a iletmeniz halinde SAMM istemin niteliğine göre talebi en geç otuz gün içinde ücretsiz olarak sonuçlandıracaktır. Bu çerçevede kişisel veri sahipleri; (i) Kişisel verilerinin işlenip işlenmediğini öğrenme, (ii) Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi isteme, (iii) Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme, (iv) Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme, (v) Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme ve bu çerçevede yapılan işlemin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini talep etme, (vi) Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'nun ve ilgili diğer kanun hükümlerine uygun olarak işlenmiş olmasına rağmen, işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması hâlinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, (vii) İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve (viii) Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.

Bu haklarınızı kullanmak için /samm.com/kisisel-verilerin-korunmasi adresinde yer alan başvuru formumuzu doldurarak talebinizi Gebze Organize Sanayi Bölgesi (GOSB) İhsandede Cd. 800. Sok No: 802, 41400 Gebze-Kocaeli, Türkiyeadresine ıslak imzalı olarak elden teslim edebilir veya samm@hs01.kep.tr e-posta adresine güvenli elektronik imzalı olarak gönderebilirsiniz. Ayrıca tarafınızca tarafımıza daha önce bir e-posta adresi bildirilmiş ve SAMM Teknoloji sistemine kaydedilmiş ise bu kayıtlı bulunan elektronik posta adresini kullanmak suretiyle kvkk@samm.com adresine de başvuru formunu iletebilirsiniz.

Talebinizde kimlik bilgilerinizle birlikte kullanmak istediğiniz hak/talep açıkça belirtilmeli ve talebinize konu tüm bilgi ve belgeyi de ekleyerek gerekli açıklamalar yapılmalıdır.

Tarafımıza iletilen ve gerekli nitelikleri taşıyan talepler, talebin niteliğine göre 30 (otuz) gün içinde sonuçlandırılacak ve sonucu tarafınıza talebinizde seçmiş olduğunuz geri bildirim usulüne uygun olarak yazılı veya elektronik ortamda bildirilecektir.

Bunun dışında SAMM tarafından sunulan Hizmet’e ilişkin herhangi bir ticari elektronik ileti almak istememeniz halinde de buna ilişkin ret hakkınızı da samm@samm.com adresine yapacağınız bildirim ile ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

SAMM KİŞİSEL VERİLERİNİZİN SAKLANMA SÜRESİ

Kişisel verileriniz mevzuatta daha uzun süreler öngörülmemişse, Türk Ticaret Kanunu’nun 182. Maddesi ile Türk Borçlar Kanunu’nun 146. Maddesi uyarınca azami 10 (on) yıl süre ile muhafaza edilmektedir. Kamera kayıtları azami 2 yıl süre ile saklanır.

BİLGİ GÜNCELLEME KONUSUNDA SORU YA DA ÖNERİ

Kişisel bilgileriniz web sitemiz üzerinden kendiniz güncelleyebilirsiniz. Dilerseniz Müşteri Hizmetlerimiz aracılığıyla da değiştirebilirsiniz. Müşteri Hizmetlerimiz tarafından gerekli bilgilerin değiştirilebilmesi için; güvenlik kontrolünden sorunsuz olarak geçmeniz ve kimlik bilgilerinizi doğrulamanız gerekmektedir.

SAMM web sitesi üzerinden ya da talebiniz üzerine size gönderilen e-mail üzerinden iletişim bilgilerinizin ve tercihlerinizin doğru, tam ve güncel olmasına yardımcı olabilirsiniz. Elimizdeki diğer kişisel bilgiler açısından; yanlış olan bir bilgiyi düzeltmemizi ya da yasa gereği veya meşru ticari amaçlar ile saklamasının gerekmediği bilginin silinmesini talep edebilirsiniz.

ÖDEMELERİN GÜVENLİĞİ

Web sitemiz, alışverişinizi daha güvenli yapabilmeniz için en yüksek ödeme güvenlik sistemi olan SSL sistemine sahiptir. SAMM ‘Kredi kartı bilgilerinizi’ sadece satın alma aşamalarında kullanmaktadır. Başka hiç bir işlem için kayıt altında tutmaz.

ÇEREZ (COOKİE) KULLANIMI

samm.com ziyaretçilerine daha iyi hizmet verebilmek, ziyaretçilerini ve üyelerini üyelik ve alışveriş platformunun faydalarından istifade ettirmek amacıyla ve yasal yükümlülüğü çerçevesinde, işbu Gizlilik/Kişisel Verilerin Korunması Politikası ve İletişim İzni ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında kullanılmamak kaydı ile gezinme bilgilerinizi toplayacak, işleyecek, üçüncü kişilerle paylaşacak ve güvenli olarak saklayacaktır.

Çerezler, “samm.com” web sitesini ziyaret ettiğinizde veya mobil sitesi’nden bağlandığınızda, internet tarayıcınız tarafından yüklenen ve bilgisayarınız, cep telefonunuz veya tabletinizde saklanan küçük bilgi parçacıklarını içeren metin dosyalarıdır.

Hangi Çerezler Hangi Amaçlarla Kullanılmaktadır?

Genel Olarak

–       Site’nin çalışması için gerekli temel fonksiyonları gerçekleştirmek. Örneğin, oturum açan üyelerin Site’de farklı sayfaları ziyaret ederken tekrar şifre girmelerine gerek kalmaması.

–       Site’yi analiz etmek ve Site’nin performansını arttırmak. Örneğin, Site’nin üzerinde çalıştığı farklı sunucuların entegrasyonu, Site’yi ziyaret edenlerin sayısının tespit edilmesi ve buna göre performans ayarlarının yapılması ya da ziyaretçilerin aradıklarını bulmalarının kolaylaştırılması.

–       Site’nin işlevselliğini arttırmak ve kullanım kolaylığı sağlamak. Örneğin, Site üzerinden üçüncü taraf sosyal medya mecralarına paylaşımda bulunmak, Site’yi ziyaret eden ziyaretçinin daha sonraki ziyaretinde kullanıcı adı bilgisinin ya da arama sorgularının hatırlanması.

–       Kişiselleştirme, hedefleme ve reklamcılık faaliyeti gerçekleştirmek. Örneğin, ziyaretçilerin görüntüledikleri sayfa ve ürünler üzerinden ziyaretçilerin ilgi alanlarıyla bağlantılı reklam gösterilmesi. 

KVK Kanunu’nun 5. ve 8. maddeleri uyarınca ve/veya ilgili mevzuattaki istisnaların varlığı halinde kişisel verileriniz mevzuat uyarınca gerekli olan hallerde rızanız doğrultusunda, aksi hallerde rızanız alınmaksızın yukarıdaki amaçlar doğrultusunda işlenebilecektir. SAMM olarak, aydınlatma metni kapsamındaki kişisel  verilerinizi yukarıda belirtilen amaçların gerçekleştirilebilmesi ile sınırlı olarak ve mevzuata uygun şekilde Şirketimizin hizmetlerinden faydalandığı üçüncü kişilerle, bağlı ortaklıklarımızla, iş ortaklarımızla ve grup şirketlerimiz ile paylaşabiliriz. Verilerin aktarıldığı tarafların kişisel verilerinizi dünyanın her yerindeki sunucularında saklayabileceğini belirtmek isteriz.

Sitemizde Kullanılan Çerezler

Aşağıda sitemizde kullandığımız farklı türdeki çerezleri bulabilirsiniz. Sitemizde hem birinci parti çerezler (ziyaret ettiğiniz site tarafından yerleştirilen) hem de üçüncü parti çerezleri (ziyaret ettiğiniz site haricindeki sunucular tarafından yerleştirilen) kullanılmaktadır.

İnternet Sitesi’nde kullanılmakta olan çerez (Cookie) türleri aşağıdaki tabloda gösterilmektedir:

 

Oturum Çerezleri

(Session Cookies)

Oturum çerezleri, İnternet Sitesi’nin açık kaldığı sürece kullanılan, internet tarayıcısı kapatıldıktan sonra silinen geçici çerezlerdir. Bu tür çerezlerin kullanılmasının temel amacı, kullanım süresince İnternet Sitesi’nin düzgün bir biçimde çalışmasının teminini sağlamaktır.

Kalıcı Çerezler

(Persistent Cookies)

Kalıcı çerezler İnternet Sitesi’nin işlevselliğini artırmak, kullanıcılara daha hızlı ve iyi bir hizmet sunmak amacıyla kullanılan çerez türleridir. Bu tür çerezler tercihlerinizi hatırlamak için kullanılır ve tarayıcılar vasıtasıyla cihazınızda depolanır. Kalıcı çerezlerin bazı türleri; İnternet Sitesi’ni kullanım amacınız gibi hususları değerlendirerek sizlere özel öneriler sunulabilmesini sağlayabilmektedir. Kalıcı çerezler sayesinde İnternet Sitesi’ni aynı cihazla tekrardan ziyaret etmeniz durumunda, İnternet Sitesi’ni daha önceden ziyaret etmiş olduğunuz anlaşılabilir. Böylelikle size daha iyi bir hizmet sunulabilir.

 

 

Çerezlerin Kullanımını Nasıl Kontrol Edebilirim ve/veya durdurabilirim?

 

Aşağıdaki bağlantılar vasıtasıyla, internet tarayıcınızın tipine uygun olarak çerez (cookie) kullanımını engelleyebilirsiniz:

 

Adobe Analytics

http://www.adobe.com/uk/privacy/opt-out.html

AOL

https://help.aol.com/articles/restore-security-settings-and-enable-cookie-settings-on-browser

Google AdWords

https://support.google.com/ads/answer/2662922?hl=en

Google Analytics

https://tools.google.com/dlpage/gaoptout

Google Chrome

http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Internet Explorer

https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies

Mozilla Firefox

http://support.mozilla.com/en-US/kb/Cookies

Opera

http://www.opera.com/browser/tutorials/security/privacy/

Safari

https://support.apple.com/kb/ph19214?locale=tr_TR

 

 

Çerezlere ilişkin eşleştirme ve kullanma yalnızca işbu Gizlilik/Kişisel Verilerin Korunması Politikası ve İletişim İzni ile belirlenen amaçlar ve kapsam dahilinde kalacaktır.

 

Kalıcı çerezleri veya oturum çerezlerini reddederseniz, web sitesini veya mobil uygulamayı kullanmaya devam edebilirsiniz, fakat web sitesinin ve mobil uygulamanın tüm işlevlerine erişemeyebilirsiniz veya erişiminiz sınırlı olabilir.

SAMM Teknoloji İletişim San ve Tic A.Ş.

 Linkedin - Samm Teknoloji Youtube - Samm Teknoloji Instagram - Samm Teknoloji Twitter - Samm Teknoloji Facebook - Samm Teknoloji
Başa Dön