Filtreler

Hakkımızda

SAMM Technology Factory

Hakkımızda

 

SAMM Teknoloji, bu ülkenin mühendis ve teknisyenlerinin dünya standartlarında değerler yaratabileceğine inanan 4 mühendis arkadaş tarafından, 2003 yılında, çok düşük sermaye ile kurulmuş bir Türk firmasıdır.

 

“Müşteri ne istiyor, aslında neye ihtiyacı var” sorusu ile ürün ve çözüm sunan SAMM Teknoloji, iş akışı içerisinde yer alan tüm çalışanlarının en üst seviyede yetkinliğini ve bunun sonucu olarak müşteri memnuniyetini hedeflemiştir. Sunduğu ürün ve hizmetlerin uzmanı olması gereğinin bilinciyle, her zaman “optimum” çözümü sunmakta, doğru ürünü maliyet-etkin olarak teklif etmektedir.

 

SAMM Teknoloji, 2018 yılında, 5746 nolu kanun kapsamında Arge Merkezi olarak tescil edilmiştir. TÜBİTAK, Koç Üniversitesi, Gebze Yüksek Teknoloji Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü gibi birçok araştırma kurumu ve üniversiteyle, fiber algılama teknolojileri dahil çeşitli alanlarda projeler geliştirmiş ve bu projelerin çıktılarını ticari ürüne çevirmiştir. Ayrıca 8 Patent, 3 faydalı model, 1 ürün tasarım belgesi, yüzlerce ürün tasarımı, ilave masaüstü ve mobil yazılımlar ile yaptığı işlere katma değer sağlamıştır.

 

SAMM Teknoloji, eğitimde fırsat eşitliğine katkıda bulunmak amacıyla, yazılımla henüz tanışamamış köy okullarına, maddi durumu elverişli olmayan öğrencilere ve gençlere bilgisayar ve IoT komponentleri bağışlamıştır. Ayrıca, 17 üniversite öğrencisine düzenli olarak karşılıksız burs vermektedir.

 

SAMM Teknoloji tarafından ürün ve çözüm sunulan alanlara dair başlıca bilgiler, aşağıda olduğu gibidir:

 

 1. Telekom

  1. Telekom Sektöründe “Connectivity Solutions” olarak bilinen ara bağlantı pasif ekipmanları işlerinde uzman ilk Türk Firmaları arasında yer almaktadır.
  2. SAMM Teknoloji, merkezi İsviçre’de bulunan Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi veya Fransızca adı olan Conseil Européen pour la Recherche Nucléaire'in kısaltmasıyla CERN’ün onaylı tedarikçisidir.
  3. 2018 yılında Fiber Optik kablo üretimine başlamış ve bu sektörde eksikliği hissedilen “özel amaçlı fiber optik kablolar” konusunda lider firma olmuştur. Yıllık üretim kapasitesi, 170.000 km fiber optik kablodur.
  4. Yaklaşık 7000 metre kare üretim alanı ile Fiber optik kablo ve ara bağlantı ekipmanları, Veri Merkezi yapısal kablolama ürünleri üreten, Türkiye’nin öncü firmalarındandır.
  5. JDSU olarak bilinen, daha sonra Viavi Solutions olarak isim değiştiren Fiber Optik ve haberleşme test ve ölçüm cihazlarının (OTDR vb.) satışı ve satış sonrası kalibrasyon/bakım hizmetleri, firmamız bünyesinde Viavi Solutions kontrolünde ve TSE HYB belgesi ile gerçekleştirilmektedir.
  6. Türkiye’de ilk kez kurulumu yapılan yaklaşık 2 milyon abonelik Turkcell Superonline GPON projesinde (Evlere fiber FTTH), tasarım, mühendislik, montaj ve raporlamadan sorumlu olarak görev almış ve bu projeyi başarıyla tamamlamıştır.
  7. Projelerde maliyet ve zaman avantajı sağlayan, ithal ürünlere bağımlılığı azaltan ve yeni ürün-yerli üretim fikrini benimseyerek, sektörün örnek ve öncü markası haline gelmiştir.
  8. Türk Telekom A.Ş. için yapılan projelerde, 4.5 Milyon konektör ile tek siparişte en çok fiber optik ara bağlantı kablosu temin eden firmadır.
  9. Veri merkezleri (Data Center) konusunda en çok iş bitiren firmalardan biridir. Tüm mobil ve sabit Telekom operatörlerinin yanı sıra kurumsal veri merkezleri, sistem entegratörleri, kamu kurum ve kuruluşlar ile çalışmaktadır.
 2. Bilişim

  1. Samm Teknoloji’nin Bilişim alanı ile buluşması akıllı projeksiyon cihazlarını bünyesinde geliştirmesiyle başlamıştır (2011). Teknolojik altyapıya sahip olan bu cihazlar; özel kalemi sayesinde duvardaki yansımayı kontrol edebilen ve 10.000 adet satış hacmini yakalayan, dönemin yüksek başarı kazandıran projesidir.
  2. Raspberry Pi ve farklı geliştirme kartları ile robotik ürün gruplarının Türkiye distribütörlüğünü yapan SAMM Teknoloji, eğitim ve AR-GE’ye yönelik elektronik ürün gruplarının online satışı ve mühendislik hizmetini sunmaktadır. Ayrıca, Endüstri 4.0 ve robotik ürün/hizmetlerin Türkiye’de her noktaya ulaşabilmesi için duyduğu sorumluluk duygusuyla, bugün ülke içinde ulaşılabilen tüm noktalara destek vermeye devam etmektedir. market.samm.com e-ticaret sitesi ile binlerce çeşit ürünü aynı gün kargo ile Türkiye ve tüm dünyaya gönderim sağlamaktadır.
  3. Samm Teknoloji, İngiltere merkezli dünyanın en büyük elektronik ürün dağıtıcılarından Farnell’in Türkiye Lojistik partneridir. Ar-Ge ve Ür-Ge üretim çalışması yapan firmalara ve tüm ihtiyaç sahiplerine her hafta yükleme yaparak elektronik ürün ve komponent ihtiyaçlarını karşılamaktadır. İki milyon çeşit ürün ile farnell.samm.com e-ticaret sitesinde hizmet vermeye devam etmektedir.
 3. Fiber Optik Algılama Teknolojileri

  1. TÜBİTAK Bilgem ile 2019 yılında imzalanan iş birliği sözleşmesi neticesinde, SAMM Teknoloji AR-GE merkezi tarafından fiber optik tabanlı dağıtık akustik algılama sistemi (FOTAS) geliştirilmiş ve ticarileştirilmiştir.
  2. FOTAS, bir fiber optik kablo çevresinde oluşan akustik sinyalleri algılayan, geliştirilen yapay zeka yazılımı sayesinde bu sinyalleri sınıflandıran ve son kullanıcıya alarm olarak veren bir sistemdir.
  3. FOTAS’ın başlıca kullanım alanları, petrol ve doğal gaz boru hatlarının izlenmesi, çevre güvenliği, telekom ve elektrik altyapılarının izlenmesi ve akıllı şehir uygulamalarıdır.
  4. SAMM Teknoloji, fiber optik tabanlı dağıtık sıcaklık ve gerilim algılama, FBG tabanlı tekil fiber sensörler üzerinde AR-GE çalışmalarına devam etmektedir.
 4. Enerji Taahhüt

  1. SAMM Teknoloji’nin iş yapma şeklindeki profesyonellik, İSG ve ilgili mevzuatlara uyumu ve personelinin eğitim düzeyi, uluslararası firmaların dikkatinden kaçmamıştır. Bu bağlamda Isıtma ve Telekom işleri yapılan mega projelerde elektrik işlerine de teklif verilmeye başlanmıştır.
  2. SAMM Teknoloji, Türkiye’de reel sektörün tek noktaya yaptığı en büyük yatırım ve Socar’a ait olan Star Rafineri’nin elektrik taahhüt firması olarak, 2015 yılından itibaren çalışmaya devam etmektedir.
  3. 2019 Mayıs ayı itibarıyla GKE enerji ile Kemerköy Elektrik Üretim Santrali’nin Elektrik Enstrüman İşleri Rehabilitasyon Projesi kapsamında sözleşme imzalayan SAMM Teknoloji, çalışmalarına devam etmektedir.
 5. Isıtma

  1. SAMM Teknoloji, 2006 yılından itibaren ısıtma kablosu ile endüstriyel ve ticari alanlar başta olmak üzere birçok uygulamaya imza atmıştır.
  2. Adı Türkiye’de az bilinen ama Türkiye ekonomisi için gerekli olan ve uzmanlık gerektiren markalarla iş birliği yapan SAMM Teknoloji, emeği ve azmi ile bu ürün gruplarını pazar lideri yapmıştır.
  3. SAMM Teknoloji, Amerikan Thermon Firması ile yaptığı iş birliği anlaşması ile mühendislik bilgisini işlerine daha fazla dahil etmektedir.
  4. Türk yapı firmalarının yurt dışı ve yurt içi projelerinde anahtar teslim “EPCM” olmak üzere; enerji santrallerinin, rafinerilerin ve doğal gaz boru hatlarında ısıtma kablolarının mühendislik, tedarik , montaj ve proje yönetimlerini yapmaktadır.
  5. SAMM Teknoloji, toplamda 15 Gigawatt enerji santrali elektrik ısıtma sistemini tamamlamıştır.
  6. SAMM Teknoloji Mardan Palace, Kanyon, Sabiha Gökçen, Marmaray, TANAP gibi dünya çapında projelerde ana yüklenici olarak elektrikli ısıtma veya sıvı kaçak takip işlerini yapmıştır.

 

 

SAMM Teknoloji Fabrikası SAMM Teknoloji SAMM Teknoloji Fabrikası SAMM Teknoloji Fabrikası AR-GE Merkezi
Üretim Bölümü Üretim Bölümü Üretim Bölümü Üretim Bölümü
Depo Bölümü Depo Bölümü Elektrik & Enstrumantasyon Elektrik & Enstrumantasyon
 Linkedin - Samm Teknoloji Youtube - Samm Teknoloji Instagram - Samm Teknoloji Twitter - Samm Teknoloji Facebook - Samm Teknoloji
Başa Dön